EPHY Phoenix 512GB SATA 2.5″ SSD SATA III 6Gb/sInternal Solid State Drive
£47.99
- 2.5″ SATA III 512GB SSD
- Data Read/Write Performance :554/456 MB/s
- SATA3 (6.0Gbps) interface, compatible with SATA2 (3.0 Gbps) interface
- Anti-Vibration, Zero Noise, High Efficiency and Low Consumption
- 3 Years Manufacturers Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| MPN | EP500 |
| Condition | New |
| Condition Description | Brand new in box |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Storage Capacity | 512GB |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Brand | EPHY |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 60g |
| Height | 0.7 cm |
| Width | 7 cm |
| Product Depth (cm) | 10 cm |














Reviews
There are no reviews yet.