Microsoft Surface Go Laptop Core i5-1035G1 16GB 256GB SSD 12.4″ Touch Win 10 Pro
£419.99
- Processor – Intel Core i5-1035G1
- Processor Speed – 1.00GHz
- Memory RAM – 16GB DDR 4 RAM
- Storage – 256GB Solid State Drive
- Screen – 12.4″ FHD Touch LCD
- Resolution – 1536 x 1024 UHD
- Touch Screen
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 10 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| MPN | 21O-00004 |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Condition Description | Grade A – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and have little to no cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Size | 12.4 inch |
| Max Resolution | 1536 x 1024 UHD |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Processor | Intel Core i5-1035G1 (4 Core) 1.00GHz (3.60GHz Max Turbo) |
| Processor Speed | 1.00GHz |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Webcam | No |
| Back-lit Keyboard | No |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Microsoft |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.11 |
| Height | 1.5 |
| Width | 27.8 |
| Product Depth (cm) | 20.5 |
















Reviews
There are no reviews yet.