Dell P2222H 21.5″ Full HD IPS Monitor with Height Adjustable Stand
£96.60
- 21.5 Inch Screen size
- Ultra-thin Bezel
- 1920 x 1080 Full HD Resolution
- IPS LCD Sceen
- Ports – HDMI, USB 3.1, DisplayPort and VGA
- 16:9 Wide screen Aspect Ratio
- Refresh Rates – 60Hz
- Tilt-adjustable & Rotatable Stand
- Wall Mounting (VESA) – 100 x 100 mm
- UK Power cable & VGA cable included
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.26 kg |
|---|---|
| MPN | P2222H |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 22 inch |
| Screen Display Technology | In-Plane Switching (IPS) LCD |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Webcam | No |
| Aspect Ratio | Widescreen (16:9) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1 x DisplayPort, 2 x USB 2.0 Hi-Speed, 3 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x VGA |
| Other Features | Tilt-adjustable & Rotatable Stand |
| Brand | Dell |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 2.75 kg |














Reviews
There are no reviews yet.