Dell Universal Dock D6000 USB 3.0 Type C Docking Station with 130W Dell Power Supply
£67.99
- D6000 Universal Dock
- Fast USB-C interface
- Connect up to 3 x 4K Displays
- Works with any Laptop with USB-C or USB 3.0 ports
- 130W Dell Power Supply Included
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| MPN | D6000 |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Condition Description | Grade A – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and have little to no cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 2 x DisplayPort, 1x Ethernet, 4 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Bluetooth | None |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 380g |
| Height | 3cm |
| Width | 7.8cm |
| Product Depth (cm) | 16.8cm |
| Standard | . |












Reviews
There are no reviews yet.