Dell Latitude 5330 Intel Core vPro i5-1245U 16GB RAM 256GB M.2, 13.3″ HD Webcam Windows 11 Laptop – Grey
£249.99
- Processor – Intel vPro i5-1245U
- Processor Speed – 1.60GHz (4.40GHz Turbo)
- Memory RAM – 16GB ( 1 x 16GB), DDR 4 RAM
- Storage – 256GB M.2 NVMe Solid State Drive
- Screen – 13.3″ FHD IPS Matte
- Resolution – 1920?1080 FHD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| MPN | 5330 |
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Condition Description | Grade B – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and will have Minor cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Display Technology | LED – Backlit |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Processor | Intel vPro i5-1245U 1.60 GHz to 4.40 GHz |
| Processor Speed | 1.60GHz |
| Processor Generation | 12th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State M.2 NVME |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, Headphone/Mic Combo Jack, Mini SD Card, 2 x USB 3.0 SuperSpeed, 3 x USB Type C |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Urban Grey |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.2 |
| Height | 20 |
| Width | 30 |
| Product Depth (cm) | 1.6 |














Reviews
There are no reviews yet.