Dell Latitude 5410 Intel Core vPro i7-10610U 16GB RAM 512GB, 14″ Windows 11 Pro Laptop – Silver
£244.99
- Processor – Intel vPro i7-10610U
- Processor Speed – 1.80GHz (4.90GHz Turbo)
- Memory RAM – 16GB DDR 4 RAM
- Storage – 512GB Solid State Drive
- Screen – 14″ FHD
- Resolution – 1920 x 1080 FHD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 14 inch |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Processor | Intel Core i7-10610U |
| Processor Speed | 1.80GHz (4.90GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 3 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x USB Type C |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.47 |
| Height | 2.1 |
| Width | 32.3 |
| Product Depth (cm) | 21.6 |














Reviews
There are no reviews yet.