Dell P2214HB Full HD Widescreen 22″ LED Monitor
£71.99
- 22 Inch Screen size
- 1920 x 1080 Full HD Resolution
- Ports – VGA, DVI-D, DisplayPort
- 16:9 Wide screen Aspect Ratio
- Refresh Rates – 60Hz
- Tilt-adjustable Stand
- Wall Mounting (VESA) – 100 x 100 mm
- UK Power cable & VGA cable included
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistDescription
Remarkable Screen Clarity
Full HD Resolution with a 178° / 178° viewing angle gives you a picture perfect ultra-wide display
ÂÂ
Sleek Stylish Design
Thin bezels, easy access buttons and numerous connectivity options makes this an ideal monitor screen suitable for work or gaming
ÂÂ
Flexible Viewing
Adjustable stand included so you can maximise your viewing comfort, easily rotate portrait or landscape
ÂÂ
What’s in the box?
- P2214HB LED Screen
- Adjustable Stand
- VGA Cable
- UK Power cable
Additional information
| Weight | 3.26 kg |
|---|---|
| MPN | P2214HB |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Colour | Silver/Black |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 22 inch |
| Screen Display Technology | LED |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Webcam | No |
| Aspect Ratio | Widescreen (16:9) |
| Inputs & Connectors | 1 x DisplayPort, 1 x DVI-D, 4 x USB 2.0 Hi-Speed, 1 x VGA |
| Other Features | Tilt-adjustable Stand |
| Brand | Dell |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 3.26 kg |











Reviews
There are no reviews yet.