Dell Vostro 15 3500 15.6-Inch Laptop Intel Core i3-1115G4 3.0 GHz 8 GB RAM 256 GB SSD Windows 11 Laptop
£229.99
- Processor – Intel Core i3-1115G4 Processor
- Processor Speed – 3.00GHz (4.10GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB ( 1 x 8GB), DDR 4 RAM
- Storage – 256GB M.2 NVME Solid State Drive
- Screen – 15.6″ 60Hz LCD
- Resolution – 1920 X 1080 HD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 1.78 kg |
|---|---|
| MPN | 3500 |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Condition Description | Grade A – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and have little to no cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Display Technology | LED – Backlit |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Processor | Intel Core i3-1115G4 Processor 3.0GHz (6M Cache, up to 4.10 GHz) |
| Processor Speed | 3.00GHz |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State M.2 NVME |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, 2 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.78 |
| Height | 36.39 |
| Width | 24.9 |
| Product Depth (cm) | 1.9 |
















Reviews
There are no reviews yet.