HP 15s-fq2015na Intel Core i3-1115G4 15.6″ FHD 16GB 256GB NVMe Windows 11 Laptop
£239.99
- Processor – Intel Core i3-1115G4
- Processor Speed – 3.00GHz (4.10GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB ( 2 x 8GB), DDR 4 RAM
- Storage – 256GB NVMe Solid State Drive
- Screen – 15.6 inch Screen
- Resolution – 1920 x 1080 Full HD
- Webcam
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 1.69 kg |
|---|---|
| MPN | 15s-fq2015na |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Condition Description | Grade A – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and have little to no cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Display Technology | LED – Backlit |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Processor | Intel Core i3-1115G4 Processor 3.0GHz (6M Cache, up to 4.10 GHz) |
| Processor Speed | 3.00GHz |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | No |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, Headphone/Mic Combo Jack, 2 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x USB Type C |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | HP |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.69 |
| Height | 1.79 |
| Width | 35.85 |
| Product Depth (cm) | 24.2 |















Reviews
There are no reviews yet.