Microsoft Surface Laptop 4 Intel Core i7-1185G7 512GB SSD 8GB RAM Windows 11 Pro Touchscreen Laptop – Black
£324.99
- Processor – Intel Core i7-1185G7
- Processor Speed – 3.00GHz (4.80GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB RAM
- Storage – 512GB Solid State Drive
- Screen – 15″ HD
- Resolution – 2496 x 1664 HD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Size | 15 inch |
| Max Resolution | 2496 x 1664 HD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Processor | Intel Core i7-1185G7 |
| Processor Speed | 3.00GHz (4.80GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, Headphone/Mic Combo Jack, 1 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x USB Type C |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Microsoft |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.54 |
| Height | 1.47 |
| Width | 33.95 |
| Product Depth (cm) | 24.4 |














Reviews
There are no reviews yet.