Microsoft Surface Pro 8 Intel Core i5-1145G7 512GB SSD 8GB RAM Touchscreen Windows 11 Pro Laptop Tablet – Black
£337.49
- Processor – Intel Core i5-1145G7
- Processor Speed – 2.60GHz (4.40GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB RAM
- Storage – 512GB Solid State Drive
- Screen – 13″ HD
- Resolution – 2880 x 1920 HD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Size | 13 inch |
| Max Resolution | 2880 x 1920 HD |
| Graphics Card | Mesa Intel XE Graphics |
| Processor | Intel Core i5-1145G7 |
| Processor Speed | 2.60GHz (4.40GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 11th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, Headphone/Mic Combo Jack, 2 x USB Type C |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Microsoft |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 790 |
| Height | 0.93 |
| Width | 28.7 |
| Product Depth (cm) | 20.8 |












Reviews
There are no reviews yet.