Dell Latitude 5300 2-in-1 Intel Core I5-8365U 16GB RAM 512GB SSD, 13.3″ FHD Touchscreen Windows 11 Pro Laptop – Black
£174.99
- Processor – Intel Core I5-8365U
- Processor Speed – 1.60GHz (3.90GHz Max Turbo)
- Memory RAM – 16GB
- Storage – 512GB Solid State Drive
- Screen – 13.3″ FHD Touchscreen
- Resolution – 1920 x 1080 FHD
- Graphics – Intel UHD Graphics 620
- Webcam
- Flip Design
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD 620 |
| Processor | Intel Core I5-8365U |
| Processor Speed | 1.60GHz (3.90GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 512GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, Power Jack DC-in, Headphone/Mic Combo Jack, Micro SD Card, 3 x USB 3.0 SuperSpeed, 2 x USB Type C |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Other Features | Flip design |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.42 |
| Height | 1.93 |
| Width | 30.57 |
| Product Depth (cm) | 20.75 |















Reviews
There are no reviews yet.