Lenovo V130 Full HD Core i5-8250U 8GB 256GB SSD 15.6 Inch Webcam Windows 11 Laptop
£299.99
- Processor – Intel Core i5-8250U
- Processor Speed – 1.60GHz (3.40GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB, DDR 4 RAM
- Storage – 256GB Solid State Drive
- Screen – 15.6 inch Screen
- Resolution – 1920 x 1080 Full HD
- Webcam
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| MPN | V330-15IKB |
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Condition Description | Grade B – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and will have cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Display Technology | LED – Backlit |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD 620 |
| Processor | Intel Core i5-8250U (4 Core) 1.60GHz (3.40GHz Max Turbo) |
| Processor Speed | 1.60GHz |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1x Ethernet, 2 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Brand | Lenovo |
| Colour | Urban Grey |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 2kg |
| Height | 2.23 cm |
| Width | 37.5 cm |
| Product Depth (cm) | 25.3 cm |













Reviews
There are no reviews yet.