HP EliteDesk 800 G3 Mini-PC USFF Intel Core i7-7700 256GB SSD 8GB RAM Wi-Fi Ready Windows 11 Pro PC – Black/Silver
£179.99
- Processor – Intel® Coreâ„¢ i7-7700
- Processor Speed – 3.60GHz (4.20GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB
- Storage – 256GB SSD
- Graphics – Intel® HD Graphics 630
- Optical Drive – No optical
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – Ultra Small Form Factor USFF
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Form Factor | Ultra small |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Intel® HD Graphics 630 |
| Processor | Intel® Core™ i7-7700 |
| Processor Speed | 3.60GHz (4.20GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | No |
| Inputs & Connectors | 2 x DisplayPort, Power Jack DC-in, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, 1 x USB Type C , 5 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | HP |
| Colour | Silver/Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.21 |
| Height | 3.42 |
| Width | 17.7 |
| Product Depth (cm) | 17.47 |












Reviews
There are no reviews yet.