Apple iMac A1418 All-in-One (AIO) Intel Core i5-5250U 1TB HDD 8GB RAM Wi-Fi Ready macOS Monterey – Silver
£152.99
- Processor – Intel Core i5-5250U
- Processor Speed – 1.60GHz (2.70GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB
- Storage – 1TB HDD
- Graphics – Intel HD Graphics 6000
- Optical Drive – No optical
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – All-in-One (AIO)
- macOS Monterey
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 10.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Form Factor | All-in-one |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 21.5 inch |
| Graphics | Intel HD Graphics 6000 |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Processor | Intel Core i5-5250U |
| Processor Speed | 1.60GHz (2.70GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 5th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 1TB |
| Storage Type | Hard Drive SATA |
| Operating System | MacOS Monterey |
| Webcam | Yes |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, Headphone/Mic Combo Jack, 4 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Apple |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 6 |
| Height | 45 |
| Width | 52.8 |
| Product Depth (cm) | 17.5 |













Reviews
There are no reviews yet.