Apple iMac 5k Retina A1419 (2015) All-in-One (AIO) Intel Core i7-6700K 1TB HDD 8GB RAM Wi-Fi Ready macOS Monterey – Silver
£251.99
- Processor – Intel Core i7-6700K
- Processor Speed – 4.00GHz (4.20GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB
- Storage – 1TB HDD
- Graphics – AMD Raedon R9 M390
- Optical Drive – No optical
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – All-in-One
- macOS Monterey
- 1 year Warranty
3 in stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 10.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Form Factor | All-in-one |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 27 inch |
| Graphics | AMD Raedon R9 M390 |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Processor | Intel Core i7-6700K |
| Processor Speed | 4.00GHz (4.20GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 6th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 1TB |
| Storage Type | Hard Drive SATA |
| Operating System | MacOS Monterey |
| Webcam | Yes |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, 4 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Apple |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 10 |
| Height | 51.6 |
| Width | 65.0 |
| Product Depth (cm) | 20.3 |












Reviews
There are no reviews yet.