Dell Optiplex 7070 USFF Intel Core i5 – 9500T 256GB SSD 8GB RAM Wi-Fi Ready Windows 11 Pro PC – Black
£197.99
- Processor – Intel Core i5 – 9500T
- Processor Speed – 2.20GHz (3.70GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB
- Storage – 256GB SSD
- Graphics – Intel UHD Graphics 630
- Optical Drive – No optical
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – Ultra Small Form Factor USFF
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
8 in stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Form Factor | Ultra small |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Processor | Intel Core i5 – 9500T |
| Processor Speed | 2.20GHz (3.70GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 9th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | No |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, 1 x DisplayPort, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, 1 x USB Type C , 5 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.18 |
| Height | 18.2 |
| Width | 3.6 |
| Product Depth (cm) | 17.8 |













Reviews
There are no reviews yet.