Dell Latitude 5400 Laptop, Black, Intel Core i5-8365U 16GB RAM 256GB M.2 SATA, 14″ HD Webcam Windows 11 Laptop
£199.99
- Processor – Intel Core i5-8365U
- Processor Speed – 1.60GHz (4.10GHz Turbo)
- Memory RAM – 16GB ( 1 x 16GB), DDR 4 RAM
- Storage – 256GB M.2 SATA Solid State Drive
- Screen – 14″ HD LCD
- Resolution – 1366 X 768 HD
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 1.48 kg |
|---|---|
| MPN | 5400 |
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Condition Description | Grade A – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and have little to no cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Display Technology | LED – Backlit |
| Max Resolution | 1366 x 768 HD |
| Graphics Card | Intel HD 620 |
| Processor | Intel Core i5-8365U (4 Core) 1.60GHz (4.10GHz Max Turbo) |
| Processor Speed | 1.60GHz |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State M.2 SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, Mini SD Card, 3 x USB 2.0 Hi-Speed, 1 x USB Type C |
| Bluetooth | Bluetooth 4.1 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.48 |
| Height | 21 |
| Width | 32 |
| Product Depth (cm) | 1.9 |














Reviews
There are no reviews yet.