Dell Latitude 7400 Intel Core i7 – 8665U vPro 16GB RAM 256GB, 14″ Windows 11 Pro Laptop – Silver
£224.99
- Processor – Intel Core i7 – 8665U
- Processor Speed – 1.90GHz (4.80GHz Turbo)
- Memory RAM – 16GB
- Storage – 256GB Solid State Drive
- Screen – 14″ FHD
- Resolution – 1920 x 1080 FHD
- Graphics – Intel UHD Graphics 620
- Webcam
- Wi-Fi & Bluetooth Ready
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Touchscreen | No |
| Screen Size | 14 inch |
| Max Resolution | 1920 x 1080 FHD at 60Hz |
| Graphics Card | Intel UHD 620 |
| Processor | Intel Core i7 – 8665U |
| Processor Speed | 1.90GHz (4.80GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 8th Generation |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | Yes |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, Power Jack DC-in, Headphone/Mic Combo Jack, Micro SD Card, 2 x USB 3.0 SuperSpeed, 2 x USB Type C |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Silver |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.36 |
| Height | 1.489 |
| Width | 31.977 |
| Product Depth (cm) | 19.99 |














Reviews
There are no reviews yet.