Dell Optiplex 3080 SFF Intel Core i5-10505 256GB SSD 16GB RAM Wi-Fi Ready Windows 11 Pro PC – Black
£199.99
- Processor – Intel Core i5-10505
- Processor Speed – 3.20GHz (4.60GHz Turbo)
- Memory RAM – 16GB
- Storage – 256GB SSD
- Graphics – Intel UHD Graphics 630
- Optical Drive – No optical
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – Small Form Factor SFF
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 5.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Form Factor | Small |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Processor | Intel Core i5-10505 |
| Processor Speed | 3.20GHz (4.60GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Memory RAM | 16GB (2 x 8GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | No |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, Power Jack DC-in, 1 x DisplayPort, 1x Ethernet, 4 x USB 2.0 Hi-Speed, Headphone/Mic Combo Jack, 4 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 5.00 |
| Height | 29 |
| Width | 9.26 |
| Product Depth (cm) | 29.28 |












Reviews
There are no reviews yet.