EPHY Phoenix 512GB mSATA SSD SATA III Internal Solid State Drive
£44.99
- mSATA SATA III 256GB SSD
- Data Read/Write Performance :530/468 MB/s
- SATA3 (6.0Gbps) interface – 50mm*3mm*30mm
- Supports DevSleep mode with extremely low power consumption, SMART, TRIM and NCQ commands
- 3 Years Manufacturers Warranty
5 in stock
Add to wishlistAdditional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| MPN | EP500M |
| Condition | New |
| Condition Description | Brand new in box |
| Storage Type | Solid State Mini SATA |
| Storage Capacity | 512GB |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Brand | EPHY |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 20g |













Reviews
There are no reviews yet.