EPHY Phoenix 512GB m.2 SATA SSD SATA III Internal Solid State Drive
£59.99
- m.2 SATA III NGFF 256GB SSD
- Data Read/Write Performance :564/448 MB/s
- Supports DevSleep mode with extremely low power consumption, SMART, TRIM and NCQ commands
- 3 Years Manufacturers Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| MPN | EP501M |
| Condition | New |
| Condition Description | Brand new in box |
| Storage Type | Solid State M.2 SATA |
| Storage Capacity | 512GB |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Brand | EPHY |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 20g |












Reviews
There are no reviews yet.