Panasonic Toughbook CF-20 MK1 Rugged 2-in-1 Laptop Core M5-6Y57 8GB 256GB SSD 10.1 Inch Windows 10 Pro
£299.99
- Processor – Intel Core m5-6Y57
- Processor Speed – 1.10GHz
- Storage – 256GB Solid State Drive
- Screen – 10.1 1920 x 1200 WUGXA
- Front Camera 2MP & Rear Camera 8MP
- Windows 10 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlistDescription
Fast Processing
Intel Core – m5-6Y57 (2 Core) @ 1.10GHz (2.80GHz Max Turbo) – Fast Processing perfect for working in the field
Powered for work
256GB Solid State hard drive – Fast, Robust and Reliable ensuring long-term stability, 8GB DDR3 SDRAM to Perform a range of tasks quickly and seamlessly
Durable Robust Mobile Design
Rugged & Light-weight – Weighing just 1.76KG this 2 in 1 Toughbook is Light but durable, designed to survive challenging physical environments – Waterproof resistant & Dust resistant.
Stay Well-connected
Built-in WiFi and Bluetooth makes wireless connectivity a breeze. This notebook is designed to fit all your needs with multiple ports to connect to your accessories and peripherals.
What’s in the box?
- CF-20 2-in-1 Laptop
- Power adapter
Additional information
| Weight | 3.0 kg |
|---|---|
| MPN | CF-20MK1 |
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Condition Description | Grade B – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and will have minor cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | Yes |
| Screen Size | 10.1 inch |
| Screen Display Technology | IPS LCD |
| Max Resolution | 1920 x 1200 WUXGA |
| Graphics Card | Intel HD 615 |
| Processor | Intel Core m5-6Y57 (2 Core) 1.10GHz (2.8GHz Max Turbo) |
| Processor Speed | 1.10GHz |
| Processor Generation | 6th Generation |
| Processor Count | Single Processor |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR3 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State M.2 SATA |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Webcam | Yes |
| Back-lit Keyboard | No |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1x Ethernet, 1 x Serial, 2 x USB 2.0 Hi-Speed, 3 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x VGA |
| Bluetooth | Bluetooth 4.0 |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Panasonic |
| Colour | Silver/Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 1.76kg |

















Reviews
There are no reviews yet.