TKSTAR OBD 2 Powerful Anti-Theft Real-Time Vehicle GPS Tracker
£34.99
- Real-time tracking – GPS / AGPS / LBS positioning modes.
- Track your device using the IOS/Android App or Receive an instant SMS google map link.
- Use the Geo-fence feature to limit movement within a specific radius.
- Plug & Play Easy installation Just plug into OBD 2 Port .
- Free giffgaff SIM compatible with the TKOBDII tracker.
Out of stock
Add to wishlistDescription
Real-time precise positioning
Real-time tracking, using GPS / A GPS / LBS mode, with accuracy up to 5 metres. Track using the IOS/Android App or call the device for GPS location via SMS.
ÂÂ
Radius Restriction
Establish a Geo-fence for the device to limit device movement to a specific radius. The tracker will send a notification to the authorised contact no. if the device goes outside of the radius set.
ÂÂ
Easy Installation
Just plug into the OBD II Port on your vehicle, to install and power the tracker.
ÂÂ
Historical Routes/Locations
Track where your device has been using the historical route feature.
ÂÂ
What’s in the box?
- TKSTAR OBD II Tracker
- giffgaff SIM Card
- Micro SIM Adapter
- Nano SIM Adapter
- Vulu Quick-Setup Guide
- User Manual
Additional information
| Weight | 0.16 kg |
|---|---|
| MPN | TKOBDII |
| Condition | New |
| Condition Description | Brand New in Box |
| Brand | TKSTAR |
| SIM Type | Standard SIM |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 45g |
| Height | 5.3cm |
| Width | 4.6cm |
| Product Depth (cm) | 2.3cm |














Reviews
There are no reviews yet.