Panasonic Toughbook CF-20 Tablet Dock UK QWERTY Keyboard Base Unit – CF-VEK201
£169.99
- Turn your CF-20 Tablet into a Laptop with the CF-VEK201 Keyboard base
- UK QWERTY Keyboard Layout
- Compatible with CF-20 Toughbook Tablet
- CF-20 Toughbook Tablet Sold Separately
- Battery & AC Adapter not included
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 1.0 kg |
|---|---|
| MPN | CF-VEK201NE |
| Condition | Refurbished – Grade B |
| Condition Description | Grade B – Refurbished by Vulu specialists to a high standard. Reliability and performance are as good as new. Will be opened/used and will have cosmetic blemishes/signs of wear. |
| Touchscreen | No |
| Processor Speed | 2.50GHz |
| Webcam | No |
| Back-lit Keyboard | No |
| Keyboard Language Layout | English UK (QWERTY) |
| Inputs & Connectors | 1 x HDMI, 1x Ethernet, 1 x Serial, 2 x USB 3.0 SuperSpeed, 1 x VGA |
| Optical Drive | No Optical Drive |
| Brand | Panasonic |
| Colour | Silver/Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 0.80 kg |
| Height | 1.5 cm |
| Width | 27 cm |
| Product Depth (cm) | 21 cm |









Reviews
There are no reviews yet.