Dell Optiplex 5080 SFF Intel Core i5 – 10500 256GB SSD 8GB RAM Wi-Fi Ready Windows 11 Pro PC – Black
£224.99
- Processor – Intel Core i5 – 10500
- Processor Speed – 3.10GHz (4.50GHz Turbo)
- Memory RAM – 8GB
- Storage – 256GB SSD
- Graphics – Intel UHD Graphics 630
- Optical Drive – DVD-RW
- Wi-Fi Ready
- Form Factor – Small Form Factor SFF
- Windows 11 Pro
- 1 year Warranty
Out of stock
Add to wishlist
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Additional information
| Weight | 5.0 kg |
|---|---|
| Condition | Refurbished – Grade A |
| Form Factor | Small |
| Touchscreen | No |
| Graphics | Intel UHD Graphics 630 |
| Processor | Intel Core i5 – 10500 |
| Processor Speed | 3.10GHz (4.50GHz Max Turbo) |
| Processor Generation | 10th Generation |
| Memory RAM | 8GB (2 x 4GB) DDR4 Memory RAM (Included) |
| Storage Capacity | 256GB |
| Storage Type | Solid State SATA |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Webcam | No |
| Inputs & Connectors | Power Jack DC-in, 1x Ethernet, Headphone/Mic Combo Jack, 3 x USB 2.0 Hi-Speed, 1 x USB Type C , 5 x USB 3.0 SuperSpeed |
| Optical Drive | DVD-RW |
| Brand | Dell |
| Colour | Black |
| Warranty | Vulu 1 Year Return to Base Warranty |
| Weight | 5.25 |
| Height | 29 |
| Width | 9.26 |
| Product Depth (cm) | 29.2 |












Reviews
There are no reviews yet.